Kalorifer Tesisatı
Yapılarda sıcak su ile ısınma sistemine kalorifer sistemi, sıcak suyu taşıyan sistemede kalorifer tesisatı denmektedir. Şirketimiz hem merkezi hemde bireysel kalorifer tesisatı ihtiyaçlarınıza uzman ekibi ile profesyonel çözümler sunmaktadır.

 

Kalorifer tesisatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. Bunlara dikkat edilmez ise ısınamama, gereğinden fazla ısınma sonucu faturanın kabarık gelmesi, tesisatın düzgün yapılmaması sonucu su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu da gereksiz bir çok maliyeti, zahmetli tadilat işlemlerinin tekrardan yapılmasına yol açmaktadır.

 

Tesisat Borularının Gidiş Yönü Önemlidir

Kalorifer tesisatı yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli konulardan birisi tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesidir. Mümkün olduğunca tesisatın kısa ve az dönüşlü bir şekilde yapılması gerekir. Bu sayede hem ısınma miktarı artar hem de ısı kaybı oluşmadan tasarruf sağlanmış olur.

Doğru keşif sayesinde tesisat borularının nasıl en iyi şekilde gideceği belirlenir, belirlenen yola göre konusunda uzman ustalarımız sizi bilgilendirilir ve tesisat yapım işlemine bu şekilde başlanır.

 

Radyatör Seçiminin Yapılması

Kalorifer tesisatı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da radyatörlerin seçimidir. Radyatör seçimi odanın büyüklüğüne göre, odanın ısı kayıpları ve odanın kullanım durumuna göre farklılık arz etmektedir. Eğer odanıza gereğinden fazla radyatör kullanırsanız gereksiz fazla ısınma sonucu fatura miktarınızda artış olur. Radyatörleri gereğinden az kullanırsanız ısınamazsınız. Odalarınız da kullanılacak radyatörleri optimum düzeyde seçerek rahat ve konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacak ve ısınırken fazla fatura ödememenin rahatlığını yaşayacaksınız.

 

Kombi Yeri Seçiminin Doğru Yapılması

Kalorifer tesisatı yapımında bir diğer önemli konulardan biride kombi yeri seçimidir. Kombi yerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu banyoya veya mutfağa yakın bir yer seçilmesidir. Çünkü kombi mutfağa veya banyoya ne kadar uzak olursa o kadar su sarfiyatı artar dolayısıyla da kombi sıcak suyu ulaştırmak için daha fazla çalışacağı için gaz sarfiyatı da artacaktır. Bu sebepten dolayı kalorifer tesisatı yapımında, en çok dikkat ettiğimiz konuların başında kombi yeri seçimi gelmektedir. Ayrıca kombinin kapasitesinin seçimi, evin konumuna göre kombinin seçimi, müşterinin istediği ve konfor şartlarına göre seçim yapılmaktadır.